Članovi Radne grupe za Poglavlje 27

Koordinator:

Centar za ekologiju i održivi razvoj CEKORNataša Đereg

Članovi:

  1. Ambasadori održivog razvoja i zaštite životne sredine, Beograd
  2. Asocijacija za održivi razvoj, Beograd
  3. Arhus centar Kragujevac, Kragujevac
  4. Aurora green d.o.o, Beograd
  5. Beogradski fond za političku izuzetnost, Beograd
  6. Biciklistički savez Srbije
  7. BIOGEN, Beograd
  8. Build Energy Team – BET
  9. CEEE – centar za energetsku efikasnost i primenjenu ekologiju, Beograd
  10. Centar lokalne demokratije LDA
  11. Centar modernih veština, Beograd
  12. Centar za energetsku efikasnost CEFIX, Vršac
  13. Centar za evropske politike, Beograd
  14. Centar za istraživačke i razvojne projekte “EcoDev”
  15. Centar za istraživanje u politici Argument, Prijepolje
  16. Centar za klimatološka i hidrološka istraživanja
  17. Centar za održive zajednice
  18. Centar za orijentaciju društva
  19. Centar za promociju održivog razvoja, Beograd
  20. Centar za razvoj demokratskog društva “Europolis”
  21. Centar za razvoj građanskog društva PROTECTA, Niš
  22. Centar za slobodne izbore i demokratiju, Beograd
  23. Centar za unapređenje životne sredine, Beograd
  24. Connecting Natural Values and People, Beograd
  25. Društvo mladih istraživača Bor, Bor
  26. Društvo za informatiku Srbije
  27. Društvo za zaštitu životne sredine Stara planina, Pirot
  28. Eko centar Tisa, Nova Knjaževac
  29. Eko pokret Beli bagrem, Nova Crnja
  30. Ekološki centar Stanište, Vršac
  31. Ekološki pokret Odžaka, Odžaci
  32. Ekološki pokret Vrbasa, Vrbas
  33. Ekološko udrženje Avalon, Vršac
  34. Ekološko udruženje EKOTOPAK
  35. Ekološko udrženje građana Arenaria, Bela Crkva
  36. Ekostar Pak d.o.o, Beograd
  37. Energetski Sistem Integrator
  38. Evropski centar za regionalnu saradnju
  39. Evropski pokret u Srbiji, Beograd
  40. Fakultet političkih nauka, Beograd
  41. Feher To – društvo za negovanje tradicije i ekologije, Lukino Selo
  42. Fondacija Hajnrih Bel, Beograd
  43. Fractal, Beograd
  44. Geoekološki centar, Beograd
  45. GM Optimist, Gornji Milanovac
  46. Gorani Vojvodine
  47. Gradska opština Medijana, Niš
  48. Gradski zavod za javno zdravlje, Beograd
  49. Građanska čitaonica Evropa, Bor
  50. Građanske inicijative, Beograd
  51. Grupa za analizu i kreiranje javnih politika
  52. Grupa za razvojne projekte
  53. Institut društvenih nauka Beograd, Beograd
  54. Inženjeri zaštite životne sredine, Novi Sad
  55. JP Elektroprivreda Srbije, Beograd
  56. Klaster za unapređenje konkurentnosti pčelarske proizvodnje, Novi Sad
  57. Lokalna Agenda 21 za Kostolac, Niš
  58. Lokalni edukativno-ekološki izazov, Zrenjanin
  59. Lokalni ekološki pokret, Smederevo
  60. Medicinski fakultet, Novi Sad
  61. Mladi istraživači Srbije, Beograd
  62. Nacionalni klaster šumarstva i bliskih sektora
  63. Nepušački Edukativni Centar – RP
  64. NIK ELIKSIR PLUS doo, Novi Sad
  65. NVO “Lokalna Agenda 21 za Kostolac – OPŠTINA”, Kostolac
  66. NVO Bio Alpe Adria Pannonia, Sremska Kamenica
  67. Organizacija za poštovanje i brigu o životinjama ORCA, Beograd
  68. ORSES d.o.o, Beograd
  69. Pokrajinski sekreatrijat za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova, Novi Sad
  70. Pokret gorana Sremska Mitrovica
  71. Pokret za Toleranciju
  72. Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad
  73. Prirodnjačko društvo Gea, Vršac
  74. Privredna komora Beograda
  75. RASEL – Udruženje građana “Razvoj sela”, Čoka
  76. Regionalna razvojna agencija Bačka, Novi Sad
  77. Regionalni centar za životnu sredinu za Centralnu i Istočnu Evropu – REC
  78. Ruralni centar “Sova, Sremska Mitrovica
  79. Samostalni sindikat zaposlenih u bankama, osiguravajućim društvima i drugim finansijskim organizacijama Srbije, Beograd
  80. Savez poljoprivrednih inžinjera i tehničara Srbije
  81. Sindikat lekara i farmaceuta Srbije
  82. Sekopak, Beograd
  83. SN-AGRAR Glavica, Paraćin
  84. Škola za opstanak, Beograd
  85. Timočki Omladinski Centar
  86. Udruženje “AgroLogistik”, Dolovo
  87. Udruženje “Ekodolina”, Kikinda
  88. Udruženje agronoma “Agroznanje”
  89. Udruženje građana “Aurora”, Bela Crkva
  90. Udruženje građana “Eko zona Kovin”, Kovin
  91. Udruženje građana za demokratiju Davidović Grol
  92. Udruženje građana “Zeleni cvet”, Kanjiža
  93. Udruženje industrije otpada Hrabri čistač
  94. Udruženje Inženjeri zaštite životne sredine, Novi Sad
  95. Udruženje Oaza, Beograd
  96. Udruženje pravnika “IUSTITIA”, Tutin
  97. Udruženje Protego, Subotica
  98. Udruženje reciklera Srbije, Beograd
  99. Udruženje sportskih ribolovaca “Deliblatsko jezero”, Deliblato
  100. Udruženje šumarskih inžinjera i tehničara Srbije
  101. Udruženje TERRA’S i Regionalni Arhus centar Subotica, Subotica
  102. Udruženje za bezbednost i zdravlje na radu Srbije
  103. Udruženje zа očuvаnje i negovаnje vinčаnske kulture, Beograd
  104. Udruženje zaljubljenika dunavskih obala, Kovin
  105. UNEKOOP, Paraćin
  106. Viktoria consulting d.o.o, Beograd
  107. WWF Srbija, Beograd
  108. Zeleni Srbije, Beograd

Pojedinci:

  1. Aleksandar Kovačević, Beograd
  2. Aleksandar Vukalović, Beograd
  3. Bojana Novaković
  4. Darinka Radojević
  5. Dipl. ing. Rajko Pejović, Kikinda
  6. dr Dragan Čakmak, Beograd
  7. dr Dragana Ðorđević, Beograd
  8. dr Momir Paunović, Beograd
  9. dr Sanja Jelisavac Trošić
  10. dr Žarko Urošević
  11. Dražen Deranja
  12. Dušan Stokić
  13. Dušan Vasiljević
  14. Goran Mitić
  15. Gordana Grujić
  16. Maja Krunić Lazić
  17. Margareta Milosavljević
  18. Marija Jevtić
  19. Marko Cvijanović
  20. Milan Rogulja
  21. Miroslav Ignjatović
  22. Mladenka Ignjatić
  23. mr Slavko Maksimović
  24. Nataša Vukmirović
  25. Prof. dr Ratko Kadović, Beograd
  26. Prof. dr Vladimir Đurđević
  27. Prof. Dragoljub Todić, Bograd
  28. Siniša Mitrović
  29. Slavica Petrović
  30. Tatjana Beuk Pirušić
  31. Vesna Šabanović, Beograd
  32. Vukica Popadić, Beograd